Stresle baş etme yöntemleri – AŞAMALI KAS GEVŞETME EGZERSİZİ

Stresle baş etme yöntemleri – AŞAMALI KAS GEVŞETME EGZERSİZİ

25 Şubat 2023 Kapalı Yazar: Bahadır Geniş

Stresle baş etme yöntemleri

Psikiyatrik hastalıkların ortaya çıkmasında ya da hastalıkların alevlenmesinde stresle baş etme yöntemlerinde kullanılan yanlış stratejiler oldukça belirgin bir sorundur.

Çok temel düzenlemelerle kişilerin hastalık belirtilerinin gerilediği ya da düzelmektedir. Uyku hijyeninin düzenlenmesi, zaman yönetimi, egzersizin hayata alınması, doğru beslenme bunlardan bazılarıdır. Bu eğitimde ise yine stresin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi için yüzyılı aşkın bir süredir kullanılan aşamalı kas gevşetme egzersizini izleyeceksiniz.

Progresif kas gevşetme olarak da bilinen bu egzersiz, depresyon, kaygı bozuklukları ve uyku bozuklukları başta olmak üzere birçok hastalığın tedavi sürecine eklenerek kullanılmaktadır.

Eğitim iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm bilgilendirme bölümü ikinci bölüm ise uygulama bölümüdür. Bilgilendirme kısmını izlemeden uygulamaya geçmeyiniz.

Bilgilendirme kısmında genel bir giriş, beden ve ruh arasındaki ilişki, egzersizin uygulanacağı kas grupları, uygulamanın genel süreci, iyi bir aşamalı kas gevşeme egzersizi için neler yapılmalı ve neler yapılmamalı gibi içerikler yer almaktadır.

İkinci kısım ise uygulamanın kendisidir. Bu uygulamadaki videoyu indirip dinleyebilirsiniz. ya da açıklamalar kısmındaki bağlantı adresinden çevrimiçi olarak ulaşabilirsiniz.

Eğitim hem ruhsal alanda şikayeti olan danışanlar hem de ruh sağlığı alanında çalışan profesyonel içindir. Her iki grupta içerikten faydalanabilir.

Bu eğitim içeriğinin sizler için faydalı olmasını ve daha iyi günlerde olmanızı temenni ediyorum. İyi seyirler.

Aşamalı Kas Gevşetme Egzersizi Eğitimi KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

  • Stres yönetimini sağlamak isteyen bireyler
  • Ruh sağlığı alanında çalışan hekim, hemşire, psikolog, PDR öğretmenleri, sosyal hizmet uzmanları vb.
  • Sağlık çalışanları
  • Kurumsal firmalar